OMEGA-3 HP natural baby rybí olej 270ml
search
  • OMEGA-3 HP natural baby rybí olej 270ml

OMEGA-3 HP natural baby rybí olej 50ml

19,90 €
S DPH

Prírodný rybí olej pre deti od 6 mesiacov do 2 rokov

Výživový doplnok

: 0 Príliš neskoro... Nie je na sklade !
Množstvo
Dočasne nedostupné

  Darček

PRI NÁKUPE NAD 100€ -poštovné zdarma

  Bezpečná platba

SSL ZABEZPEČENIE

  Doručenie

GLS, SLOVENSKÁ POŠTA

Prírodný rybí olej pre deti od 6 mesiacov do 2 rokov

Obsah balenia: 50 ml = 1500 kvapiek

1 ml obsahuje: EPA 180 mg, DHA 120 mg

Odporúčaná denná dávka:

deti do 10kg: 10 kvapiek (0,33 ml)

deti s hmotnosťou nad 10 kg: 20 kvapiek (0,66 ml)

Výživový doplnok, odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Nenahrádza pestrú stravu.

Čistota produktu

Pri výbere rybieho oleja vhodného pre deti je v prvom rade potrebné prihliadať na stupeň čistoty produktu. Ideálne je ak výrobok deklaruje čistotu nielen na základe analýzy výrobcu ale aj nezávyslým analytickým certifikátom. Najčistejšie produkty vhodné pre deti dosahujú tak nízky obsah toxických prímesí, že ich koncentrácia je pod úrovňou detekovateľnosti najcitlivejšími analytickými metódami, teda prakticky bez obsahu testovaných škodlivých prímesí.

Chuť produktu

Chuť produktu je pre deti veľmi dôležitá. Aj keď je rybí olej absolútne čistý a zbavený zápachu, bez príjemnej ovocnej príchute bude deťom asi ťažko chutiť. Deti vedia najlepšie oceniť príjemnú chuť. Medzi najobľúbenejšie ovocné chute u detí patria pomarančová a jahodová, ktoré deti spájajú na základe predstavy sladkosti konkrétneho ovocia. Citrónová chuť je asociovaná často s kyslým vnemom a preto je menej preferovaná deťmi.

Zloženie produktu

Kombinované omega-3-6 produkty

Existujú takzvané kombinované omega-3-6 produkty pre deti obsahujúce rybí olej a prídavok omega-6 mastných kyselín vo forme napríklad repkového oleja. Majú nejakú výhodu v porovnaní s čistými zdrojmi omega-3 teda čistým rybím olejom?

Nie, naopak, pridávanie repkového oleja skôr znehodnocuje prínos podávania omega-3 mastných kyselín. Dôvod je veľmi jednoduchý, deti dostávajú v bežnej strave omega-6 mastné kyseliny dokonca vo veľkom nadbytku, v zdravotne nevyváženom pomere (rastlinné oleje sú takmer všade) a preto sa pristupuje k podávaniu omega-3 mastných kyselín. Pridávanie repkového oleja do výživových doplnkov preto znehodnocuje benefit podávania omega-3 a pripomína skôr nosenie dreva do lesa.

Omega-3 a omega-6 sú v tele metabolizované rovnakým enzýmom, lipázou. Akoby súťažili o jeden enzým v syntéze prostaglandínov – látok riadiacich imunitu a zápalové procesy. Zvýšením ponuky omega-6 sa znižuje metabolické využitie omega-3, platí to aj opačne, ak podávame viac omega-3, syntéza prozápalových látok z omega-6 je tlmená.

Vystáva otázka, prečo teda niektorí výrobcovia pridávajú repkový olej do rybieho oleja, keď to neprináša zdravotné benefity a omega-6 sa aj tak vyskytuje v potrave v nežiadúco vysokej prevahe? Odpoveď sa hľadá veľmi ťažko ale prídavok repkového oleja môže jednoducho narieďovať zápach nedostatočne dezodorizovaného rybieho oleja.

Čisté omega-3 produkty

Prirodzené a čisté zdroje omega-3 sa líšia celkovým obsahom omega-3 mastných kyselín v závislosti od druhu rýb alebo od časti rýb z ktorých sú získavané.

Olej z treščej pečene – 22% omega-3

Olej z treščej pečene OMEGA-3 HP+D natural (pri niektorých produktoch deklarovaný ako rybí tuk extrahovaný z pečene Islandskej tresky) má prirodzene celkovo nižší obsah omega-3, maximálne do 22% (10% EPA, 12% DHA).

Výhodou oleja z treščej pečene je garantovaný obsah vitamínu D. Tento typ produktu je obzvlášť vhodný počas zimných mesiacov, kedy sa nevytvára dostatok vitamínu D v pokožke pôsobením slnka. Olej z treščej pečene predstavuje takzvanú "zimnú omega-3".

Olej z tuniaka – 22% omega-3

Olej z tuniaka obsahujúci prevahu DHA býva kombinovaný s olejom z tresky (u nás dostupný ako Detký rybí tuk ) celkovo obsahuje 22% omega-3 (14% DHA a 7,6% EPA). Získava sa z tuniaka z dôvodu vyššieho pomeru DHA k EPA. Aj keď olej z tuniaka obsahuje vyšší pomer DHA k EPA, absulútny obsah DHA v porovnaní z rybím olejom z celých tresiek je takmer zhodný (14% olej z tuniaka vs.13% rybí olej), pričom olej z celých tresiek je bohatším zdrojom omega-3, pretože obsahuje celkovo až 40% omega-3.

Najbohatší prírodný zdroj – rybí olej z celých tresiek, sardiniek a makrel – 40% omega-3 OMEGA-3 HP natural

Garantovaný najvyšší prirodzený obsah omega-3 mastných kyselín sa nachádza v rybom oleji získanom z celých tresiek, sardiniek a makrel. Takýto obsah má celá produktová rada OMEGA-3 HP natural, rybie oleje pri ktorých je zaručený prirodzený obsah omega-3 mastných kyselín bez použitia technológií koncentrovania až 40%! (19,7% EPA, 13%DHA a 8% ALA).

Produkt pre najmenšie deti vo veku od 6 mesiacov do 2 rokov- neutrálna chuť

Pre úplne najmenšie deti je určený produkt OMEGA-3 HP natural baby. Obsahuje prírodný rybí olej neutrálnej chuti, bez akýchkoľvek aditív. Podáva sa po kvapkách, priamo do potravy, nápoja alebo do úst. Neutrálna chuť rybieho oleja je výhodná z hľadiska kombinácie s nápojmi alebo pokrmami. Dávkovanie po kvapkách umožňuje presnejšie meranie malých dávok u najmenších detí.
Podávanie chuťovo neutrálneho, prírodného rybieho oleja po kvapkách = OMEGA-3 HP natural baby je vhodné len pre úplne najmenšie deti už od 6 mesiacov, prípadne aj skôr, na odporúčanie lekára najmä ak dieťa príjma náhradné mlieka ktoré neobsahujú hotové omega-3 EPA a DHA.
Ak potrebujete užívať rybí olej súčasne viacerí členovia rodiny, produkt OMEGA-3 HP natural baby 50ml môžete nahradiť produktom OMEGA-3 HP natural 270 ml. Obsahujú identický, rovnaký olej bez akých koľvek aditív. Väčšie balenie 270ml je cenovo výhodnejšie, môžete tým ušetriť finančné prostriedky a dopriať si viac omega-3.

Vo veku približne od 2 rokov podávanie rybieho oleja po kvapkách prakticky stráca význam, je vhodnejšie prejsť na ochutený alebo neochutený produkt podávaný po lyžičkách.

Príjemná chuť je pre deti od 2 rokov veľmi dôležitá

OMEGA-3 HP natural pomaranč Produkt je charakteristický rovnako ako celá rada prírodných rybích olejov najvyšším stupňom čistoty a odstránením nepríjemného zvyškového zápachu, navyše obsahuje prírodnú pomarančovú silicu farmaceutickej kvality získanú z pomarančovej kôry. Pomarančová chuť patrí medzi najobľúbenejšie u detí.
Pomarančový rybí olej príjemne chutí a ľahko sa dávkuje po lyžičkách. Najmä menšie deti od 2 rokov pri podávaní pomarančového rybieho oleja nemajú problém s prehĺtaním ako napríklad pri rôznych kapsliach s omega-3, ktoré bývajú dosť veľké, alebo obsahujú veľmi nízke dávky omega-3 (menej ako 100mg).

OMEGA-3 natural pomaranč je určený pre deti približne od 2 rokov až po školákov a dospievajúcu mládež, dôležitý aspekt pre výber uvedeného produktu je, že intenzívnejšie vníma a rozlišuje atraktívnosť chuťe a zároveň vie príjmať produkt dávkovaný po lyžičkách.

42000175

Tabuľka dát

Balenie
50ml
VÝROBCA
NUTRACEUTICA
Nový produkt
Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.